Прескокни врски
Тековен месец

Исчисти се

Јули

Сре17јулЦел денСонце21Авантура на тркала: Лето RV рели во ОрегонПразник на дружбата и забавата за сите сопственици на моторни куќи!ФорматИзложбаЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Орегон, Кањонвил, Седум пердуви RV Resort

Чет18јулЦел денСонце21Vanlife Fest 2024: Прослава на слободата на тркала во ФерополисФестивал за љубителите на моторни куќи и кампери со работилници и забаваФорматФестивалЗемја🇩🇪 ГерманијаГерманија, Саксонија-Анхалт, Графенхајнихен, Ферополис

Петок19јулЦел денСонце21Фестивал на автобуси во Гепинген: Се гледаме во јули 2024 година!Тридневен фестивал на кампување автобуси и комбињаФорматФестивалЗемја🇩🇪 ГерманијаГерманија, Гопинген, EWS Арена

Петок19јулЦел денСонце21Adventure Southside 2024: Expedition Motorhomes and the World of Off-Road VehiclesИстражете го светот на попатните патувања со моторни куќи за експедиција во Adventure SouthsideФорматИзложбаЗемја🇩🇪 ГерманијаГерманија, саем во Фридрихсхафен

Петок19јулЦел денСонце21Road Trip Festival 2024 на Fraser Coast Expo во АвстралијаСè за патниците на патиштата на Fraser Coast Expo 2024ФорматИзложбаЗемја🇦🇺 АвстралијаАвстралија, Мериборо, Мериборо изложбени терени и коњички парк

Петок26јулЦел денСонце28Откријте Vanlife и Overlander Celebration 2024!Одбележување на автомобилски домови и авантура во Њубери шоуграундФорматИзложбаЗемја🇬🇧 ОКОК, Тачам, Њубери шоуграунд

Петок26јулЦел денСонце28Караван фестивал Чанаккале 2024 годинаЛето покрај море со моторни куќи, музика, природа и кулинарски задоволстваФорматИзложба,ФестивалЗемја🇹🇷 ТурцијаТурција, Чанаккале, Бига, Карабига Бурун

Петок26јулЦел денСонце28Големиот сиднејски караван, Кампување и рекреативен пат шоу 2024 годинаСиднеј моторхом, камперван и фестивал на отвореноФорматИзложбаЗемја🇦🇺 АвстралијаАвстралија, Сиднеј, тркачка патека Rd

Петок26јулЦел денСонце28Queensland Outdoor Adventure Expo - сè за активности на отворено на изложбата во АвстралијаИзложба на опрема и опрема за активности на отворено во ToowoombaФорматИзложбаЗемја🇦🇺 АвстралијаАвстралија, Гленвејл, Караванскиот парк на изложбените места Toowoomba

Сед27јулЦел денСонце28Adventure Van Expo во ЕвергринИстражете го животот на тркала: запознајте ги производителите на комбиња, учествувајте во натпревар „Направи сам“ и уживајте во музика во живо!ФорматИзложбаЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Колорадо, Евергрин, Рекреативен центар Бјукенан Парк

Август

Петок02авгЦел денСонце25Бесплатен фестивал на кампување во Северна АризонаСредба на номади и агористи со мастер класи, пазар и активностиФорматФестивалЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Аризона 85928, Кањонот Бака

Сре14авгЦел денСед17109. МЕЃУНАРОДНО РВ ШОУ во ОРЕГОНПридружете се на илјадници ентузијасти на RV на настан на FMCAФорматИзложбаЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Орегон, Редмонд, саем и изложбен центар на округот Дешут

Петок23авгЦел денСонце25Најголемото RV шоу во Северна КаролинаПосетете го најголемото RV шоу со пет претстави низ целата државаФорматИзложбаЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Северна Каролина, Рали, Државниот саем на Северна Каролина

Петок23авгЦел денСонце25Нурнете во светот на попатните патувања: Overland Expo Mountain West 2024 годинаLoveland ве очекува на премиерниот настан за патувања и ентузијасти за кампувањеФорматИзложбаЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Колорадо, Лавленд, Комплексот на настани на ранчот

Петок30авгЦел денСонце01СепОткријте го уникатниот фестивал Vanlife во Данска!Придружете се на настан полн со музика, креативност и утрински пливањаФорматФестивалЗемја🇩🇰 ДанскаДанска, Свендборг, Грастенвеј 204

Петок30авгЦел денСонце08СепКАРАВАН САЛОН Дизелдорф 2024: Глобален центар за мобилни празнициОтворање нови хоризонти за љубителите на патувања на тркалаФорматИзложбаЗемја🇩🇪 ГерманијаГерманија, Дизелдорф, Месе Дизелдорф

Септември

Петок30авгЦел денСонце01СепОткријте го уникатниот фестивал Vanlife во Данска!Придружете се на настан полн со музика, креативност и утрински пливањаФорматФестивалЗемја🇩🇰 ДанскаДанска, Свендборг, Грастенвеј 204

Петок30авгЦел денСонце08СепКАРАВАН САЛОН Дизелдорф 2024: Глобален центар за мобилни празнициОтворање нови хоризонти за љубителите на патувања на тркалаФорматИзложбаЗемја🇩🇪 ГерманијаГерманија, Дизелдорф, Месе Дизелдорф

Петок06СепЦел денСонце08BUSFEST: Врвни настани за љубителите на VW TransporterУникатен настан што ги собира фановите на VW Transporter за цели 3 дена непрекината забаваФорматФестивалЗемја🇬🇧 ОКОК, Малверн, изложбен терен на Кралските три окрузи

Петок06СепЦел денСонце08Југозападна изложба на автопат и камперван: саем за автопат и камперван во СомерсетСè за кампување и моторни куќи - од продажба до обукаФорматИзложбаЗемја🇬🇧 ОКВелика Британија, Шептон Малет, ОК

Сед07СепЦел денСонце08Затворање на сезоната на Здраво CamperФорматФестивалЗемја🇷🇺 РусијаРусија, Санкт Петербург, Ленинградската област

Вто10СепЦел денСонце15Изложба на рекреативни возила во Сен-БриоАвтомобилски куќи, кампери и иновации за удобен одмор на тркалаЗемја🇫🇷 ФранцијаФранција, Сен Бро, улица Пјер де Кубертен,

Сре11СепЦел денСонце15Елмија Хусвагн Хусбил: Сè за мобилниот животЗапознајте ја најголемата изложба во Скандинавија за љубителите на мобилниот животФорматИзложбаЗемја🇸🇪 ШведскаШведска, Јонкопинг, Елмија АБ

Сре11СепЦел денСонце154-ти фестивал на кампување, караван и екстремни спортови Мармара: прослава на отворени просториЗапознајте свет на авантура: од кампување до Тини куќаФорматИзложбаЗемја🇹🇷 ТурцијаТурција, Истанбул, Градското пристаниште Маринтурк Истанбул

Сре11СепЦел денСонце15Голем салон за автомобили и кампери во ПенсилванијаНајголемата изложба на моторни куќи во САДЗемја🇺🇸 САДСоединетите Американски Држави, Пенсилванија, Херши, џин центар

Петок13СепЦел денСонце15Аван